BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nostalgija

Šiandien palikau remontuoti senutėlį tranzistorinį radio imtuvą “VEF 201A”, pirktą už vasarą uždirbtus pinigėlius ir ištikimai tarnavusį man ir amžinąatilsį tėvukui visiškai skirtingiems dvasiniams poreikiams tenkinti.


Aš, išsitraukęs imtuvo teleskopinę anteną ir atsargiai pasiguldęs jį ant sulenktos dešinės rankos dilbio, išdidžiai defiliuodavau su draugais vakarėjančio jaunystės miestelio gatvėmis, klausydamasis visu garsu “Radio Prag, Czechoslowakia” ar tįsodavau vasarą “pliaže” prie prūdo, alpdamas nuo  ”Radio Luxemburg” trelių.


Tėvukas gi vakare, priglaudęs ausį prie garsiakalbio, pro siaubingus radiotrikdžius bandydavo klausytis tiesos žodžio per “Radio “Svoboda”, BBC, Vatikano radiostotis. Vėliau ir aš laukdavau žodžių, tariamų keistu akcentu su prononsu: “Kalba “Amerikos balsas” iš Vašingtono. Žinios trumpai…”


Šiandien muzikos - kiek nori ir kokios tik geidi. Laisvė ir demokratija.


Deja, deja, tiesos žodžio jaučiu aš aštrų deficitą, kaip bananų stygių tarybiniais laikais. Tiesos žodžio neišlemena daugialapė gliancinė spauda, “laisvi ir nepriklausomi” TV kanalai. “Partijos liniją” pakeitė interesų “linija”.


Kažin, ar pataisytas VEFas besuras tą “Radio “Svoboda”?

Rodyk draugams

komentarai (5) | “Nostalgija”

 1.   rs rašo:

  Žiū - korpuso grotelės įlinkę nuo galvos prisiglaudimo vidun…
  Tiesa, manote, jog dabar absoliuti demokratija?

 2.   plahcisas rašo:

  ..nostalgija keliantis irasas..)

 3.   scania rašo:

  Laisvės radijas paleistas į laisvę :) Po TSRS griuvimo dar kelis metus (atrodo) dirbo, bet nebeliko prieš ką kovoti… Nors dabar melo irgi sočiai :)

 4.   zs rašo:

  Daugybė nuotraukų, liudijančių jūsų garbingą kelią, tai kodėl nei vienos asmeninės? Gal slapstotės nuo alimentų?

  To zs

  Ne, ką jūs! Naobettačiau šiame bloge rašinėju apie sveiką požiūrį į gyvenimą, o ne į save…

  Redagavo Sveikas 2008-03-09 10:26

 5.   vicko rašo:

  Nu nu, Svoboda gyva ir spardosi (rferl.org). Man tai vis dar vienas pagrindinių kasdienės darbinės informacijos šaltinių.

Rašyk komentarą